EMN - Enlightenment Media News -Benevolent News Presented With Love

Cart

Lietuva atšventė Nepriklausomybės dieną

Vilnius, 2019 m.vasario 16d. Vilniaus Gedimino prospekte liepsnoja 70 Laisvės laužų ir tvyro ypatingai pakili nuotaika – būtent šiandien sukanka 70 metų, kai Vasario 16 d. buvo pasirašyta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracija. „Prieš 70 metų partizanų pasirašyta deklaracija – ypatingas ženklas mums – kokią viziją turim turėti ir kur eiti”, kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, pagerbdamas Lietuvos partizanus. “Nuo jūsų, ginklo broliai, tuomet labai daug kas priklausė . Jūsų kova buvo prasminga, įkvėpė ateities kartas, ir šiandien mes galime džiaugtis gražėjančia Lietuva, sostine Vilniumi. Kviečiu prie laužų pasakoti savo prisiminimus ir džiaugtis Laisve!” 

Kiekvienais metais Vasario 16-ąją jaunimas iš visos Lietuvos tradiciškai susirenka Šventaragio slėnyje į eiseną „Lietuvos valstybės keliu“. Vien tik iš Vilniaus eisenoje šiandien dalyvauja 4,5 tūkstančio moksleivių!

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sakydama kalbą trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje pabrėžė, kad “Lietuvos vardas visada bus susijęs su mūsų nepriklausomybe, mūsų orumu, mūsų geresniu gyvenimu ir mūsų laisve”.

“Mes žinome”, kalbėjo prezidentė,  “kad laisvė nėra duotybė, kad į laisvę galima pasikėsinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, kada laisvės sąvoka yra sumažinama arba vienos grupės nuomonė primetama kitai.

Bet mes visi esame patyrę laisvės jausmą, visi žinome, ką tai reiškia, todėl esu įsitikinusi, kad kiekvienas iš mūsų ginsime teisę būti laisviems. Ir visada būsime laisvi”.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Prezidentės spaudos tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Edmundo Markuškio, Roberto Dačkaus (LR Prezidentės spaudos tarnyba), LR miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus, vrt@vilnius.lt nuotraukos

 

FB video