EMN - Enlightenment Media News - Benevolent News Presented With Love

Cart

Rūta Banionytė, 10 Auksinių taisyklių, kurios padės atsikratyti papildomų kilogramų ir išlaikyti idealų svorį be pastangų!

Aš daug metų vargau su svoriu.

Rūta BanionytėDirbdama modeliu dažnai nežinodavau, ko griebtis, ir krisdavau į kraštutinumus. Mano agentas, kuriam padedant gaudavau darbo arba būdavau pakviečiama į atrankas, man nuolat kartojo, kad aš esu per stora, todėl mane kamavo baimė, kad vieną dieną tiesiog nebegausiu podiumo darbo ir įlįsiu į skolas.

Paniškai bijodavau, kad ateis tokia diena, kai nebetilpsiu į modeliams skirtus drabužius.

Valgyti stengdavausi kuo mažiau, bet nuolat galvodavau apie maistą ir gana dažnai trūkus kantrybei apsirydavau, o tada naktį važiuodavau į visą parą dirbantį fitneso klubą (gyvenau Los Andžele, niekada nemiegančiame mieste, kuriame be proto daug konkurencijos ir nuolatinio spaudimo atrodyti geriau, ploniau, gražiau…), kur valandą eidavau ant bėgimo takelio, skydelyje stebėdama, kaip lėtai tirpsta kalorijos…

Kasdien matuodavau savo apimtis ir daug rūkiau – tai man padėjo kontroliuoti apetitą. Vėliau metusi rūkyti priaugau svorio ir tada vėl puoliau rūkyti.

Iš šalies mano gyvenimas Los Andžele atrodė kaip pasakiškas atvirukas, tačiau viduje iš tikrųjų virė nuolatinė kova. Mane kamuodavo alkis, spuogai ir žema savivertė (apie savivertę ir spuogus pakalbėsime kitą kartą).

Šį kartą nekantrauju pasidalinti su tavimi savo paslaptimis, kurios man padeda išlaikyti svorį ir nepriaugti nereikalingų kilogramų.

Štai ką atskleisiu šiame straipsnyje:

✓ Ką valgyti ir ko nevalgyti, kad niekada nejaustum alkio ir svoris kristų AUTOMATIŠKAI!

✓ Kokio tipo maistas „sprogsta“ tavo skrandyje ir greitai prideda papildomų kilogramų?

✓ Kodėl nesilaikau JOKIŲ DIETŲ ir nerekomenduoju jų laikytis tau?

✓ Kodėl sportas iš tikrųjų NEPADEDA numesti svorio?

✓ Ar ir tu mesdama svorį darai šias KLAIDAS?

✓ AUKSINĖ valgymo taisyklė, kurios laikausi jau daug metų!

Pateiksiu išties vertingų patarimų, tad pradėkime…

  • KODĖL LAIKAUSI TOLIAU NUO ANGLIAVANDENIŲ?

Kasdien stebiu, kiek angliavandenių turinčio maisto suvalgau per dieną (vaisių, saldžių pyragėlių, batono, duonos, makaronų ir pan.).

Jeigu dar nežinai, kas yra angliavandeniai, būtinai pasidomėk. (Naujausiame „Šokolado Sielai“ kurse mes daug kalbame apie tai, kas yra angliavandeniai, kuriuos iš jų rinktis ir kodėl.)

Prisivalgius angliavandenių turinčio maisto reikia judėti, kitu atveju angliavandeniai nusėda ant mūsų šlaunų ir pilvo.

Realybėje mano mityba atrodo štai kaip: 

pirmoje dienos pusėje aš suvalgau vaisių, išgeriu kavos su šokolado gabalėliu, o antros dienos pusėje beveik nevalgau angliavandenių turinčio maisto, na, gal vieną kitą šaukštą ryžių ar keletą kukurūzų trapučių, bet jokių sumuštinių, makaronų, bulvių ar lazanijos.

Jeigu vakare labai noriu ką nors pakramtyti, pasigaminu naminių spragėsių arba suvalgau saujelę riešutų.

  • KODĖL NAMUOSE BEVEIK NIEKADA NETURIME NESVEIKŲ PRODUKTŲ?

Mūsų namuose nėra duonos, makaronų, miltų, sausainių, gaiviųjų saldžiųjų gėrimų ar kitų perdirbtų gaminių.

Mes tokių produktų paprasčiausiai neturime ir jie mūsų „negundo“.

Būtent toks maistas labiausiai tukina, kalorijų jame daug, jis neigiamai veikia hormonus ir sparčiai mus sendina.

  • KODĖL BŪTINA ŽINOTI KĄ KONKRETUS MAISTAS MUMS DUOS?

Maistas iš tiesų yra labai įdomus dalykas, per jį mes galime pasiekti įvairių tikslų.

Ryte pažiūrėjusi į veidrodį aš žinau, ko reikia mano odai, ir pagal tai pasirenku, ką valgyti. Bėgant dienai taip pat stebiu, ką veikiu ir kiek energijos man reikia. Jeigu žinau, kad nusimato labai sėsli diena, tai nuo pat ryto valgau kuo mažiau angliavandenių turinčio maisto – pusryčiams vietoj košės valgau omletą ir pan.

Visai kitus maisto produktus renkuosi tokiu atveju, jeigu žinau, kad visą dieną bėgiosiu tai šen, tai ten ir man reiks fizinių jėgų.

Anksčiau galvojau, kad mitybos principus gali perkąsti tik dietologai, o man reikia tik išsirinkti patinkančią dietą ir jos laikytis, bet laikas parodė, kad tai neveikia, sukelia daug streso, o rezultatų neduoda.

Aš daug metų studijavau mitybą ir žinau, kad ilgainiui mes tampame tuo, ką į save sudedame, todėl nuolat domiuosi maistu, skaitau įvairias knygas ir mokausi, kaip atsirinkti produktus, kad būčiau graži, sveika ir jauna.

Taigi nuo šiol kviečiu tave prieš valgant išsiaiškinti, ką maistas, esantis tavo lėkštėje, tau duos šiandien, rytoj ar po penkerių metų. 

  • KODĖL NESILAUKAU JOKIŲ DIETŲ?

Mano mityba yra mano gyvenimo būdas, kurio laikausi jau daug metų. Ji kinta pagal sezoną, mano poreikius ir tikslus, kurių trokštu pasiekti.

Aš nesilaikau jokių dietų ir nieko sau nesu uždraudusi. Draudimai visada kelia stresą. Vos tik nusprendžiame sau ką nors uždrausti, įvyksta atvirkštinė reakcija ir mes to dalyko užsimanome dar stipriau.

Taigi leidžiu sau viską, bet mažomis porcijomis. Jeigu kartais užsimanau kokio nors labai nesveiko produkto, pvz., aliejuje virtos spurgos ar mėsainio, sąmoningai suvalgau keletą gabalėlių, o likusį išmetu. Mano kūnas nėra šiukšlių dėžė, todėl jokiu būdu nemetu į ją visko, kas papuola.

Tos pačios taisyklės laikausi, kai valgau iš mandagumo. Paragauju, padėkoju už patiekalą, bet laikausi savo sistemos ir nesukišu į save visko vien todėl, kad kitas pasijaustų geriau.

P. S. Ilgainiui mūsų artimieji ima suprasti mus ir nustoja gaminti patiekalus, kurių mes nevalgome.

  • KODĖL SPORTAS NEPADEDA NUMESTI SVORIO?

Anksčiau galvojau, kad sportas man padės numesti svorio, bet tada daug kartų įsitikinau, kad pagreitėjus medžiagų apykaitai padidėja apetitas ir svoris krenta labai lėtai arba išvis stovi vietoje.

Taigi nuo šiol kviečiu tave žiūrėti į sportą kaip į sveikatos ir grožio šaltinį, kuris padeda išlikti sveikai ir energingai, pagerina kraujotaką, sustangrina raumenis… ir daro daug kitų nuostabių dalykų, bet svorį reikia reguliuoti ne sportu, o maistu.

  • KODĖL NORĖDAMA NUMESTI SVORIO NIEKADA NEMARINU SAVĘS BADU?

Anksčiau darydavau tokią klaidą: valgydavau labai mažai ir dažnai būdavau alkana, bet svoris nekrito ir viskas. Vėliau supratau, kur šuo pakastas: jeigu savo organizmui neduodu pakankamai maisto, jis pajunta trūkumą ir išsigąsta, kad maisto tiekimas gali pasibaigti. Organizmas ima kaupti atsargas.

Todėl kita mano paslaptis yra valgyti tiek, kiek noriu, jaučiant maisto kiekį, nepersivalgant, bet ir nebadaujant.

P. S. Labai įdomu, bet vos tik pradedi maitintis sveikiau ir imi duoti savo organizmui reikalingų medžiagų ląstelių statybai, jis atsipalaiduoja ir svoris ima kristi kur kas greičiau nei paprastai.

  • KODĖL VALGYDAMA AŠ NIEKADA NEUŽSIGERIU?

Valgydama negeriu nei vandens, nei kavos, nei arbatos.

Tam, kad organizmas greitai suvirškintų maistą, reikia, kad skirtųsi skrandžio sultys ir savo darbo imtųsi enzimai. Jeigu mes nuolat pilsime į save skysčius, virškinimas nebus toks greitas ir sėkmingas.

  • KOKIOS TAISYKLĖS LAIKAUSI VALGYDAMA KAVINĖJE?

Visada pradedu valgyti nuo to, kas naudinga mano organizmui, ir tik pabaigoje valgau tai, kas nesveika, bet skanu. Pvz., pirmiausia pietums ar vakarienei suvalgau vištienos ar lašišos kepsniuką kartu su lėkštėje esančiomis daržovėmis, o tik tada sukramtau vieną kitą bulvytę.

Tai sumažina galimybę prisikišti į save šlamšto.

  • KODĖL PRIEŠ MIEGĄ NIEKADA NEPRIGRŪDU SKRANDŽIO?

Porą valandų prieš miegą arba nieko nevalgau, arba valgau labai mažai.

Naktį mūsų organizmas turi šalinti toksinus, sudaryti sąlygas ląstelėms atsinaujinti, o ne virškinti skrandyje esantį maistą. Valgyti prieš miegą yra labai prastas įprotis, kuris „dovanoja” mus antsvorį, pajuodusius paakius ir spuoguotą bei raukšlėtą odą.

P. S. Anksčiau, negalėdama prieš miegą pavalgyti, kentėdavau ir jausdavausi alkana, o dabar, užuot jautusis vargše, išmokau mėgautis „plokščio pilvo“ būsena. Aš žinau, kad būtent tuo metu, kai mano skrandis yra tuščias ir lengvas, mano kūnas jaunėja ir gamina man labai naudingas medžiagas.

Vis dėlto… jeigu pamatau, kad mintis apie maistą mane persekioja ir požiūrio keitimas nesuveikia, atsidarau šaldytuvą ir išsirenku kokį nors šiek tiek baltymų turintį maisto produktą. Baltymai taip pat yra puiki statybinė medžiaga ląstelėms, tiesiog svarbu jų nepadauginti.

  • KODĖL NEŠNEKU SAU NESĄMONIŲ APIE SVORĮ?

Dažnai mes pačios pakišame sau koją kalbomis. Įsikalbame, kad keisti mitybą bus sunku, kad reikia valios pastangų, kurių mes neturime, ir t. t.

Atvirkščiai, visavertė mityba gali būti įdomus ir malonus dalykas. Vos tik pradedame duoti savo organizmui trūkstamų medžiagų, jis apdovanoja mus gražia oda, energija ir pagerėjusia psichologine būsena. Tai būna pati geriausia motyvacija tęsti.

Taigi, toks yra mano santykis su maistu.

Požiūrio, kuriuo ką tik su tavimi pasidalinau, aš laikausi mažiausiai jau penkiolika metų ir tai veikia kur kas geriau nei bet kokia dieta.

Dažnai mes pačios pakišame sau koją kalbomis. Įsikalbame, kad keisti mitybą bus sunku, kad reikia valios pastangų, kurių mes neturime, ir t. t.

Atvirkščiai, visavertė mityba gali būti įdomus ir malonus dalykas. Vos tik pradedame duoti savo organizmui trūkstamų medžiagų, jis apdovanoja mus gražia oda, energija ir pagerėjusia psichologine būsena. Tai būna pati geriausia motyvacija tęsti.

Taigi, toks yra mano santykis su maistu.

Šiandien, kai rašau šį straipsnį, man yra 40-imt. Moterys kasdien rašo laiškus ir klausia, kaip man pavyksta atrodyti tokiai jaunai ir gražiai.

Aš ilgą laiką atrašinėdavau laiškus, tačiau vieną dieną supratau, kad šia tema iš tiesų turiu daug ką pasakyti. Esu sukaupusi daug žinių.

Kadangi daug metų gyvenau Los Andžele ir turėjau beveik neribotas finansines galimybes, baigiau keletą su grožiu ir mityba susijusių mokyklų. Visą laiką galėjau lankytis pas žvaigždžių dietologus ir kaupiau paslaptis, kuriomis su džiaugsmu dalinuosi su tavimi.

Anksčiau buvo matyta, kad viskas priklauso nuo genetikos, moteris metams bėgant tiesiog sensta ir storėja, bet dabar mokslininkai įrodė, kad mūsų išvaizda, sveikata ir savijauta priklauso nuo mūsų kasdieninių pasirinkimų.

Tam, kad pasirinktume teisingai, turime šiek tiek pasimokyti, kitaip ir toliau suksimės užburtame rate – tarp neveikiančių dietų, streso ir nemeilės savo kūnui.

Aš siūlau tau nešvaistyti laiko ir susidomėti mityba.

Mūsų kursas apie grožį ir jaunystę yra geriausia dovana sau, tai pamatai, kuriuos įgijusi tu galėsi numesti nereikalingus kilogramus, išgražinti savo odą ir padėti savo artimiesiems gyventi sveikiau bei kokybiškiau.

Taigi kviečiu nešvaistyti laiko ir dalyvauti mūsų naujausiame kurse apie grožį. Kursas ne tik pakeis tavo požiūrį į maistą ir grožio priemones. Jis suformuos tau tinkamą suvokimą apie mitybą visam gyvenimui.

Tu tapsi savo gyvenimo šeimininke, tau nebereiks jaudintis dėl svorio, tu nebešvaistysi pinigų maisto ar grožio produktams, kurie neduoda jokios naudos, ir turėsi galimybę pajusti visai kitokią gyvenimo kokybę.

Ačiū, kad savo užimtoje dienoje radai laiko perskaityti šį straipsnį, būtinai pasinaudok šiomis paslaptimis. Na, o aš lauksiu tavo laiškų apie tai, kaip tau sekasi. Taip pat būtų šaunu, jeigu susitiktume kurse.

Pasidovanok sau galimybę tapti liekna, gražia, gaivia ir energinga moterimi…

Beje, štai apie ką kalbėsime kurse, pirmąją kurso savaitę:

  • Didžiausios mano klaidos, kurias dariau su mityba ir svorio reguliavimu… (kurios nedavė jokių apčiuopiamų rezultatų ir tik sukėlė daug streso)
  • Kaip lengvai atsiskyti nenaudingų savo kūnui produktų.
  • Maisto produktai, kurie NUŽUDO tavo grožį ir jaunystę (kuriuos labai dažnai naudojame)
  • Koks maistas greičiausiai “nusėda” ant tavo šlaunų ir pilvo?
  • Maisto produktai, kurie labiausiai skatina spuogų, bei raukšlių atsiradimą!
  • ATVIRAI apie vegetarizmą…
  • Ką kiekviena turėtų žinoti apie pieno produktus, cukrų, bei gliuteną.
  • Maistas, kuris gražina tavo odą ir padaro ją skaistesnę.
  • Didžiausios KLAIDOS, kurias padarome su savo maistu, to net nežinodamos…
  • Svarbi maisto kategorija, kurią dažnai užmirštame ir dėl to kenčiame nuo hormonų disbalanso, energijos trūkumo ir prastos odos, bei lūžtančių plaukų…
  • MAISTO PSICHOLGIJA. Kodėl mes valgom taip kaip valgom?
  • JUODI ŽAIDIMAI, kuriuos su mumis žaidžia maisto pramonė…
  • KODĖL DIETOS NEVEIKIA ir koks geriausias būdas sureguliuoti savo mitybą be jokio streso?
  • Kodėl grikių dietą, ar kitos vieno produkto dietos neveikia?
  • Lengvas SVORIO REGULIAVIMAS be jokio streso, ar mėgstamų produktų atsisakymo!
  • 11 AUKSINIŲ mitybos taisyklių, norint nesenti, turėti gražią odą ir puikiai jaustis! (Nustebsi, kaip tai paprasta!)

Rūta, Šokoladas sielai.

Daugiau įdomių straipsnių surasite Šokoladas Sielai svetainėje – https://www.sokoladassielai.lt/

Skaitykite mūsų interviu su Rūta Banionyte – Įkvepiantis interviu ex-modelio ir Los Andželo verslo magnato žmonos išpažintis

Share this article
FB video