EMN - Enlightenment Media News -Benevolent News Presented With Love

Naujienos, Straipsniai ir Interviu

Kūčių patiekalų gaminimo popietė su šefe Rūta Paulauskiene

Šeštadienį, 2021 m. Gruodžio 4 dieną, lietuvių bendruomenė Niujorke pakvietė visus besidominčius lietuvių tradiciniais valgiais į Kūčių patiekalų gaminimo popietę su šefe Rūta Paulauskiene, LR Ambasadoriaus prie Jungtinių Tautų žmona. Rūta pristatė 12 patiekalų receptų, nuo užkandžių iki desertų, kuriuos lietuviai tradiciškai gamina Kūčių vakarienei, tačiau nežymiai juos pakeitus.

Vilnius įžiebė pagrindinę Kalėdų eglę Katedros aikštėje

Kerinti ir tviskanti, dovanojanti baltą žiemą ir šviesią kalėdinę nuotaiką – tokia šių metų Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje.
Eglės kūrėjus įkvėpė žiemiškos gamtos grožis, tikrų snaigių raštai, tad žvelgiant į nušvitusią eglę galima išvysti daugiau nei 1000 kartų išdidintų, įvairių dydžių ir raštų 96-ių snaigių sūkurį, baltas eglišakes ir veidrodinius paviršius. Eglutės siluetą paryškina ją apgaubusi šviesos girliandų skraistė, sukurianti sniego žėrėjimo efektą.

JAV Lietuvių Bendruomenė švenčia 70-ąjį įkūrimo jubiliejų

Niujorkas, 2021 metų lapkričio 18d. Prieš 70 metų buvo oficialiai įkurta JAV Lietuvių Bendruomenė 1951 m. lapkričio 18 d. Niujorke buvo suorganizuota JAV lietuvių šventė, kur buvo paskelbtas ir jos dalyvių iškilmingai pasirašytas JAV Lietuvių Bendruomenės aktas

LR Prezidentas Gitanas Nausėda per vizitą Niujorke susitiko su lietuvių bendruomene ir įteikė apdovanojimus Lietuvai nusipelniusiems žmonėms

Niujorkas, 2021m. rugsėjo 21d. Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke Prezidentas įteikė valstybinius apdovanojimus „Už nuopelnus Lietuvai“: profesoriui Rimui Vaičaičiui už jo mokslinę veiklą ir Lietuvos vardo garsinimą Kolumbijos universitete ir Amerikos žydų komiteto direktoriui Davidui Alanui Harrisui už ilgametę jo vadovaujamo komiteto paramą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims.

Pokalbis su Violeta Messina, knygos “Nežudyk Meilės” autore

Pradėsiu nuo neįprastos įžangos, kadangi Violeta Messina, knygos “Nežudyk Meilės” autorė, turi ypatingą reikšmę mano gyvenime.   Pažįstu Violetą jau dešimt metų. Ji – mano mokytoja ir įkvėpėja. Sakoma, kad kai mokinys yra pasiruošęs išmokti naują pamoką arba atrasti naują, jam dar nepažįstamą pasaulį, būtinai atsiranda mokytojas, kuris įkvepia, nukreipia ar pastūmėja tam lemtingam žingsniui, kuris reikalingas mokinio gyvenime.

Pirmas LR Prezidento Nausėdos Pranešimas: “Mes vis dar mokomės gyventi kaip Viena Lietuva”

Vilnius, 2020 metų birželio 18d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda perskaitė pirmąjį savo pranešimą, kurio metu ypatingai pabrėžė, kad “Gerovės valstybė neįmanoma be pasitikėjimo – piliečių pasitikėjimo savo valstybe ir jos institucijomis, mūsų visų pasitikėjimo vieni kitais”.
“Tik pasitikėdami vienas kitu”, sakė Prezidentas,  “galime įveikti Lietuvai kylančias išorines grėsmes….  tačiau kartais atrodo, kad didžiausias mūsų priešas esame…. mes patys”.

Eglė Gleščinskienė, Korona virusas – nuo galvų lekia karūnos

Žmogus ir gamta yra nedalomas mechanizmas arba junginys, tarp įvairių gyvybės formų nuolat vyksta sugyvenimas, veiksnių ir energijų pasidalijimas arba simbiozė.  Šitą girdime nuo seno, tačiau galbūt iki dabar nesusimąstėme ir nesupratome konkrečios šio teiginio prasmės. Pajudinus, sugadinus bet kurią šios sąsajos dalį, harmoningas balansas yra pažeidžiamas ir mechanizmas pradeda strigti. Žemė, vanduo, oras, augmenija, gyvūnija ir žmogus dėl šių sutrikimų patiria sunkumus.

Buvusi LR Prezidentė pradėjo vadovauti JT įsteigtai aukšto lygio komisijai FACTI

Penktadienis, 2020 m. balandžio 3 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskirta Jungtinių Tautų (JT) įsteigtos Aukšto lygio komisijos, atsakingos už tarptautinę finansinę atskaitomybę, skaidrumą ir sąžiningumą (Financial Accountability, Transparency and Integrity – FACTI), vadove. FACTI komisiją kovo mėnesį įsteigė JT Generalinės Asamblėjos ir JT Ekonomikos ir socialinių reikalų tarybos (ECOSOC) prezidentai. Pagrindinis tikslas – užkirsti kelią tokiems globaliems finansiniams nusikaltimams kaip mokesčių vengimas, pinigų plovimas ir korupcija. 

Prisiminimų vakaras, skirtas Aniceto Simučio, LR Gen. konsulo ir pirmojo atkurtos Lietuvos valstybės nuolatinio atstovo prie Jungtinių Tautų 110-osioms gimimo metinėms

Ketvirtadienis, 2019 metų gruodžio 5 diena. LR Gen. konsulate Niujorke įvyko nepaprastai šiltas  prisiminimų vakaras, skirtas ilgamečio Lietuvos Respublikos generalinio konsulo Niujorke ir pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos nuolatinio atstovo prie Jungtinių Tautų Aniceto Simučio 110-osiomis gimimo metinėms.

J.B. Gattini, Interviu su dr.Liudvika Meškauskaite – puikia advokate ir talentinga menininke

Kiekvieną kartą kai manęs klausia, ar aš nepažįstu gero advokato Lietuvoje, automatiškai atsakau – Liudvika Meškauskaitė. Ir tuojau pat paaiškinu: “Jei norite greitai, efektyviai ir kokybiškai išspręsti visus reikalus, kokie jie bebūtų- susiję su nuosavybe, pilietybe, civiline ar žiniasklaidos teise, baudžiamąja byla, žmogaus teisėmis ir pan. – kreipkitės būtent į ją ir gausite maksimalų rezultatą”. 

Gitanas Nausėda išrinktas Lietuvos Prezidentu

2019 metų gegužės 26d. Po antro turo rinkimų, ekonomistas, universiteto dėstytojas Gitanas Nausėda išrinktas Lietuvos Prezidentu. Jis gavo apie 67 procentus balsų, pralenkęs pirmojo turo nugalėtoją Ingridą Šimonytę, kuri surinko vos trečdalį balsų.

FB video